Peipsi järvesafari

KONTAKT: sangastesafari@gmail.com

Peipsi järvesafari – see on minipuhkuse pakett perele, väiksemale kollektiivile või (sünnipäeva)seltskonnale. Seltskonna suurus on kuni 8 inimest ja me korraldame teie puhkuse algusest lõpuni – koduuksest koduukseni.

Puhkuse ajakava, mõistagi ligikaudne, sest koostame konkreetse programmi igakordselt koos kliendiga:

I päev

Hommikul – Transfeer koduukselt Peipsi kaldale. Tuleme teile järgi ja kogume seltskonna kokku nii, et kõik osalejad saavad oma auto koju jätta. Sõit mugava väikebussiga, vajadusel peatused.

Kell 12 – Majutume otse Peipsi kaldal asuvasse ehedasse vanausuliste kodumajja. Paneme pakid maha, joome Ivan-tšaid ja maitseme sibulapirukaid.

Seejärel riietume ilmale ja Peipsile vastavalt (see tähendab, et väga soojalt) ning algab järvesafari. Karakatitsa (eestlastele suupärasemalt karakat) on Peipsi imeliikur – sõiduriist, millega saab Peipsi jääl kihutada ja paremaid kalastamispaiku otsida. Keegi ei oska öelda, millal esimene karakat valmis sai, sest kõik sedasorti masinad on eranditult kalurite endi poolt ehitatud.

Safaril me seikleme imelisel Peipsil, kus kord on sile jää ja kord paks lumi, kord jäämäed või -luited. Mis järvesafari see oleks, kui kala ei püüa? Niisiis saavad kõik kätt proovida nii jääaugu raiumises, kalapüügis kui ka värskelt püütud kalast sealsamas lõkkel uhhaa keemises. Ja muidugi sööme uhhaa sealsamas ka ära. “Käivitame” ka samovari ning keedame maitsva tee, mis aitab pakase vastu.

Safarilt naasnud, ootab meid kuum leilisaun ja suplus lumes.

Saunaõhtu kulmineerub eheda vanausuliste õhtusöögiga, misjärel on kindlasti magus uni.

II päev

Sobival ajal – hommikueine ja tagasisõit

Hind – grupile kuni 8 inimest – küsi pakkumist kirjutades kiri sangastesafari@gmail.com