Aastavahetuse safari Sangaste imedemetsas

Aastavahetuse safarile on oodatud need, kes usuvad imedesse uusaastaööl.

Külalisi ootab hubane vana palkmajake eemal tsivilisatsioonist, kuuse otsimine lumises imedemetsas ja metsloomade toitmine, jõuluvana külastus ja kingituste lunastamine, salapärane Sangaste loss ja kummitused, kuum saun ja karastav suplus lumes või jääaugus, pidulik õhtusöök Sangaste Rukkiküla hõrgutistega, kangemad ja lahjemad joogid, võimas ilutulestik aastavahetusel, öine kelgutamine, uusaastapidu hommikuni.

Alates saabumise hetkest on külaliste käsutuses võimsad safari-džiibid koos reisisaatjatega, kogu päeva on kaetud Sangaste Rukkiküla toidulaud ning serveeritakse jooke.

Siin, põlismetsade keskel, kuhu tsivilisatsioon ei kosta ega paista, näib aeg peatuvat: igapäevased mured lahtuvad, taevas muutub kõiksuseks, tähed on käeulatuses ja soovid täituvad. See on eriline maagiline õhkkond, milles saadame ära vana aasta ja võtame vastu uue.

31. detsember 2022 – Programm:
13.00 – Külaliste saabumine maailma veerekese pääle (täpsem juhatus konkreetsetele osalejatele). Seame end sisse, maitseme Sangaste Rukkiküla tervitusnapsu ja tahkeid hõrgutisi. Kui kõhud täidetud ja julgus võetud, riietume ilmastikule sobivalt ning algab safariseiklus.

Kõigepealt tuleb leida sobiv peokuusk ja see ära ehtida. Mõistagi me ei raiu puud maha, vaid ehime ta pidulikult ära tema kasvukohas. Kasutame selliseid ehteid, millest ka kuuse alla sattunud metsloomad rõõmu tunnevad.

Kui kuusk ehitud, suundume mööda metsaradu Sangaste lossi õuele ning teeme tutvust selle võimsa ja salapärase ehitisega. Kuulame lugusid ja legende Sangaste Rukki ja lossi kohta, käime ka salakohtades, kuhu sa iseseisvalt ei satuks.

Lossiga tutvunud, viib tee meid salakohta metsade keskel, kus maa-alustest katakombidest tuleb üles leida peidetud aare. Taibukamaile rahaline auhind.

Olles aarde leidnud , võtame suuna metsalagendikule, kus süütame lõkke ja valmistame maitsva lõkketoidu. Peab ju uusaastaööl palju sööma:)

Kui kõhud täis, sõidame külla jõuluvanale. Salmi või laulukese eest saab igaüks vanalt jõu- ja eakohase paki.

Jõuluvana juurest viib tee meid Harimäe otsa, kohta, kus astronoom Struve alustas oma maakera mõõdistamise tööd. Tõuseme meiegi tähetorni tippu ja kaeme, kas Valge ja Must meri paistavad.

Harimäe otsast suundume tagasi ööbimiskohta, kus meid ootab kuum leilisaun ja karastav lumevann ning jääauk. Vihtleme, peseme maha vana aasta taaga ning tõmbame selga puhta särgi.

Seejärel ootab meid pidulik õhtusöök. Laual on Sangaste Rukkiküla parimad hõrgutised ja joogid. Süüa tuleb mehemoodi, sest ega sel aastal enam võib olla ei antagi.

Keskööl naudime ilutulestikku ning lööme kokku šampanjaklaase.

Uus aasta vastu võetud, teeme seda, mida seltskond soovib – jätkame katkenud saunaõhtut, sõidame Otepääle ööklubisse, lähme meie metsajõulukuuse juurde vaatama, kas metsloomadel on kah pidu käimas, kelgutame vms…

Kui pidutsemisest väsinud, liikleme tagasi turismitallu puhkama.

1. jaanuar
Sobival ajal, kui seltskond ärganud, pakume hommikukohvi ja süüa, abivajajatele ka päkapikupeletust.

Lisainfo ja/või hinnapäringu küsimiseks kirjutage e-kiri aadressile sangastesafari@gmail.com