Aatomikuga põhjapoolusele

Mitte üks reisifirma ei paku sulle sellist elamusretke – istume maailma suurimasse aatomijäälõhkujasse ja sõidame sellega Põhjapoolusele. Mõistagi ei saa sellist retke osta E-poest, mistõttu tuleb eelnevalt korduvalt kirjutada ja kohtuda. Aga võimalik see on.

Põhipostulaadid:’

1) Retk kestab kaks nädalat, retked toimuvad vaid suvel (juuli ja august), sest talvel on sealkandis liiga pime ja pealegi ei suudaks talvel isegi superjäämurdja pooluseni välja sõita.

2) Retk on kallis. Miinimumtellimus on 2 reisijat ja ühe reisija kohta tuleks välja käia 50 000 eurot. Hinna sisse kuulub kogu transport alustades teie koduuksest (transfeer, lennuk, rong, laev, helikopter…), majutuskoht heas kajutis (kupees), toit kogu retke vältel, viisakulu. Hinna sisse ei kuulu alkohol (mis on reisi polaaretapis nagunii keelatud, riietus ega isiklik hea tuju (see tuleb endal kaasa võtta).

3) Marsruut – Kodu – Tallinn (või Riia) – Peterburi (või Moskva) – Murmansk

4) Murmanskis istume jäälõhkuja pardale. Tegemist on maailma suurima jäämurdjaga, mille käivitajateks kaks tuumareaktorit. Marsruut- Franz Josephi maa (sealsed põliselanikud on jäärarud ja morsad, sekka mõni polaarrebane)  – ja siis geograafiline koordinaat 90° N – koht, kus puhub alati lõunatuul, sest teisi ilmakaari pole.

5) Poolusel toimub pidu suplusega (no mõistagi skafandrites, ei suudaks seal ükski talisuplejagi ilma). Seejärel tagasitee.

6) Tuuri on võimalik osta järgmiseks suveks (2023) eelseisva suve tuusikud on juba müüdud.

Kui on huvi ja raha, võtkem ühendust.

50 Let Pobedy icebreaker | CruiseMapper